Зміни в розрахунку субсидії на опалювальний період 2017/18 років

Субсидія призначається терміном на 12 місяців, але не довше, ніж до кінця опалювального періоду, і розраховується окремо на опалювальний і неопалювальний періоди.
Згідно зі змінами до порядку надання субсидій, їх розмір на опалювальний період визначається з урахуванням доходів сім’ї за І та II квартали 2017 року.
Для розрахунку субсидії на опалювальний період сім’ям, яким було призначено субсидію в неопалювальний період 2017 року, в тому числі у “нульовому” розмірі, звертатися до управлінь соціального захисту не потрібно. Інформацію про доходи громадян органи соціального захисту самостійно отримують від Державної фіскальної служби України та Пенсійного фонду України.
Управління соцзахисту населення провели розрахунки, щоб до 10 листопада сім’ї отримали повідомлення про розмір призначеної субсидії.

Врахування доходів неповнолітніх
Розмір субсидії розраховують на підставі нарахованих доходів усіх мешканців домогосподарства, які досягли 14-річного віку на початок періоду, за який враховуються доходи (без врахування податку з доходів фізичних осіб).
Тобто при розрахунку субсидії на опалювальний період з жовтня поточного року будуть враховані доходи осіб, яким на 1 січня 2017 року виповнилось 14 років.
Для отримання інформації про доходи органи соціального захисту формують та направляють файли-запити до Державної фіскальної служби України та Пенсійного фонду України, які містять інформацію про фізичних осіб, зокрема ідентифікаційні номери та паспортні дані.
Законом України “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус” встановлено, що кожен громадянин України, який досяг чотирнадцятирічного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України.
Тому після досягнення особою цього віку та отримання паспорта необхідно надати відповідну інформацію управлінню соціального захисту населення.
Нагадуємо, що сім’ї, які звертаються за призначенням субсидії вперше, подають заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, із зазначенням, зокрема, паспортних даних зареєстрованих (фактично проживаючих) осіб, у тому числі дітей, які досягли 14-річного віку.
Пільги (субсидії) на індивідуальне опалення
Відповідно до законодавства України пільги (субсидії) на оплату житлово-комунальних послуг надаються у межах соціальних нормативів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року № 409 “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” (зі змінами).
Зокрема соціальні нормативи споживання природного газу та електроенергії для індивідуального опалення відповідно становлять 5 куб. метрів природного газу та 51 кВт.год на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період.
Соціальна норма житла на послуги з індивідуального опалення для розрахунку:
пільг:
– 21 кв. метр опалюваної площі на одну особу та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю;
– 42 кв. метри опалюваної площі на одну особу, яка має право на знижку плати, та додатково 21 кв. метр на сім’ю (у разі користування газопостачанням для сімей ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань, що складаються лише з непрацездатних осіб);
субсидій:
– 13,65 кв. метра опалюваної площі на одну особу та додатково
35,22 кв. метра на домогосподарство;
– 75 кв. метрів на домогосподарство (для тих, що складаються з однієї або двох непрацездатних осіб).
При цьому для розрахунку розміру витрат природного газу, електроенергії на потреби опалення застосовується коригуючий коефіцієнт на рівні 1,073 для 1–2-поверхових будівель (0,783 – для будівель на 3 і більше поверхів).
Розмір субсидії на опалювальний сезон для домогосподарств, які використовують природний газ/електричну енергію для індивідуального опалення, розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно. Це закріплено пунктом 14 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (зі змінами). Для забезпечення рівних умов для розрахунку пільг і субсидій дати початку та завершення опалювального періоду для надання зазначених видів соціальної підтримки мають бути однаковими.
У зв’язку з цим управління соціального захисту населення відшкодовують підприємствам витрати за надані пільги на оплату газопостачання (електропостачання) на опалення, у неповні місяці опалювального періоду з урахуванням тривалості опалювального періоду з 16 жовтня по 15 квітня включно.
Департамент соціального захисту населення Полтавської ОДА.

Print Friendly, PDF & Email
Ви можете залишити коментар, або Трекбек з вашого сайту. Друкувати Друкувати

Залишити комментар

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.