Літопис «Зорі Полтавщини»


1838_2008

15 квітня  1838 року побачили світ “Полтавські губернські відомості”. Ця газета стала першим часописом Полтавського
краю і родоначальницею сьогоднішньої “Зорі Полтавщини”. Історик Іван Павловський відзначав: “Це перше періодичне видання з часів існування Полтави”.
Жодна значима подія другої половини ХІХ і початку ХХ століття не обминула шпальт “Полтавських губернських відомостей”: скасування кріпацтва, революція 1905 року, перша світова війна тощо.
Після петроградського жовтневого перевороту 1917 року, який докорінно змінив хід історії, губернська газета на Полтавщині почала виходити під назвою “Молот”. Пізніше видання не раз змінить назву – “Голос комуніста”, “Більшовик”, “Голос труда”, а з листопада 1924 року – “Більшовик Полтавщини”. Останній номер під цієї назвою вийшов у день початку Великої Вітчизняної війни – 22 червня 1941 року.
У вересні 1943 року, коли Полтаву визволили від гітлерівських окупантів, з літака було скинуто перший свіжий номер обласної газети. Вийшла вона під назвою „Зоря Полтавщини”, яку носить і понині. Першим редактором повоєнної газети став О.Сидоренко, згодом її редагували М.Миронець, Д.Прилюк, Ф.Коба, І.Наливайко, І.Сподаренко, Л.Кізь, Л.Думенко, Г.Гринь. Нині редакційний колектив очолює .
Історія “Зорі Полтавщини” документально відображена в численних експонатах музею газети, створеного в 1993 році. Нині “Зоря Полтавщини” виходить двічі на тиждень чотирма номерами найвищим в області щомісячним тиражем – 350 тисяч примірників. “Зоря Полтавщини” має і найбільше серед періодичних видань області постійних передплатників – близько 20 тисяч шанувальників газети в усіх районах Полтавського краю, а також у Києві і ряді міст і областей. Особливою популярністю користуються рубрики “Лист у номер”, “Читач звернувся до газети”, “Тему підказують читачі”, а також додатки “Порадниця”, “Доброго вам здоров’я”, „Сійся, родися!..”, “Сім’я”, “Ситуація”, “Зустріч”.
Наше видання не тільки інформує читачів про важливі події, порушує актуальні проблеми життя і сприяє їх розв’язанню. “Зоря Полтавщини” своєю рекламою допомагає діловим людям знайти партнерів або просто створити високий імідж фірми чи підприємства.
Залишайтеся з нами!

Print Friendly, PDF & Email