Водії-контрактники ЗСУ пройшли навчання на КрАЗі

Вперше в новітній історії взаємодії ПрАТ “АвтоКрАЗ” та Міністерства оборони України на автозаводі пройшли курс навчання водії-контрактники центру забезпечення військовою технікою ЗСУ. Курс навчання тривав майже місяць і завершився видачею відповідних сертифікатів.
Тренінги із теорії проводилися в навчальному центрі підприємства, оснащеному на найвищому технічному рівні, зокрема в класі розрізних вузлів і агрегатів, а також у випробувальному центрі. Більшу частину програми навчання склали практичні випробування з дальнім виїздом до сусідніх із Полтавською областей по дорогах та бездоріжжю. Досвідчені фахівці КрАЗу, згідно зі спеціально розробленою для цих цілей програмою, вчили військових експлуатації, технічному обслуговуванню та поточному ремонту автомобілів КрАЗ-6322 (6х6) і КрАЗ-5233 (4х4), оснащених альтернативною силовою установкою. У тому числі – щоденному обслуговуванню, ТО-1000, ТО-1 та 2, методам діагностики і виявлення неполадок в автомобілі, двигуні, роздавальній коробці, ведучих мостах та інших вузлах і системах управління. Окрему увагу приділили основам проведення поточного ремонту, зокрема монтажу та демонтажу трансмісії, коробки передач, двигуна, зняття, розбирання, дефектовці та встановленню роздавальної коробки, ведучих мостів, підвіски, рульового управління, інше.
Після отримання сертифікатів про успішне закінчення курсу військові подякували за високий рівень підготовки і якість тренінгів. Вони високо оцінили технічне оснащення навчального центру, оригінальні тренажери і наочне приладдя, високий професіоналізм фахівців-викладачів заводу і відзначили, що такі курси – велика підмога водіям, які експлуатують КрАЗи в армії. “Перш ніж сісти за кермо КрАЗу, можна почути запитання: “Навички водіння КрАЗів маєш?” – говорять водії, – а ніхто не уточнює, що йдеться, як правило, про КрАЗи старих поколінь”. “Нові – вони інші: більш складні в управлінні, а з альтернативними вузлами і агрегатами – зовсім невідомі. Навчання дасть нам можливість поширити свої знання на колег нашої військової частини і, головне, виключити виходи з ладу техніки КрАЗу через відсутність необхідних знань експлуатації та обслуговування. Добре було б, щоб ця практика стала системною, щоб водії і механіки різних військових частин вчилися безпосередньо у виробника, тим більше, що виробнича і технічна база КрАЗу має для цього все необхідне”, – додають військовослужбовці.
Слід зазначити, що всі зовнішньоекономічні контракти передбачають обов’язкові спеціальні тренінги водіїв і механіків на базі АвтоКрАЗу із видачею відповідного сертифіката. Така практика дозволила підприємству виключити претензії іноземних споживачів, пов’язані з неправильною експлуатацією і обслуговуванням техніки КрАЗу. Сподіваємося, що вона “приживеться” у споживачів України.

Діна СТЕГАНЦЕВА
Журналіст

Print Friendly, PDF & Email
Ви можете залишити коментар, або Трекбек з вашого сайту. Друкувати Друкувати

Залишити комментар

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.