Новачок для фермерів: КрАЗ – дебютант “Агро 2017”

Завантажувач сухих кормів ЗСК-Ф-15, що облаштувався на універсальному шасі КрАЗ-5401Н2 (4х2), – ще одна новинка, яку вітчизняний виробник, ПрАТ “АвтоКрАЗ”, презентував на виставці “Агро-2017”. І нехай цей малюк-початківець не удостоївся “золота” заходу, як МЕЗ-330 на базі КрАЗ-6322, проте отримав свою “хвилину слави” у відвідувачів та пильну увагу тваринників.
КрАЗ-5401 із спецобладнанням ЗСК-Ф-15 – перший пілотний проект у співдружності ще з одним українським машинобудівним підприємством – ПрАТ “Завод Ніжинсільмаш”. Спецавтомобіль призначений для транспортування і завантаження кормів у зовнішні бункери птахівничих і тваринницьких ферм. Може використовуватись як транспортний засіб для безтарного перевезення зерна, комбінованого і гранульованого корму.
База першого зразка – двовісне універсальне шасі передового покоління КрАЗ-5401, максимально уніфіковане та адаптоване під різні силові установки і спецнадбудови. Двигун – Євро-5 потужністю 312 кінських сил, коробка передач – механічна дводіапазонна. За бажанням замовника можуть встановлюватися інші силова установка, кабіна, надбудова тощо. Дана ж спецнадбудова складається із 11-кубового 4-секційного бункера, можуть монтуватися 3- або 5-секційні бункери об’ємами 8 метрів кубічних та 13,75 метра кубічного відповідно.
Новачка тваринницького призначення прискіпливо оглядали в усі дні роботи виставки численні відвідувачі експозиції “КрАЗу”. Серед іншого вони відзначили, що “КрАЗ” рухається в правильному напрямку, розширюючи лінійку машин як військового, так і цивільного сектора.
Втішає, що тема українських двовісних сільськогосподарських машин знайшла позитивний відгук і підтримку у фермерів та аграріїв. Вони пропонують виробникові до вже створеної лінійки техніки 4 х 2 додати й зерновоз, враховуючи жорсткі вимоги із навантаження на дорогу, що унеможливлюють використання зерновозів спорядженою масою більше 40 тонн.
Таке завдання конструктори автозаводу вже проробляють із вітчизняними виробниками надбудов. Впевнені, що зовсім скоро сподівання аграріїв справдяться, і на черговому профільному заході вони побачать двовісний зерновоз “КрАЗ”.

Діна СТЕГАНЦЕВА
Журналіст

Print Friendly, PDF & Email
Ви можете залишити коментар, або Трекбек з вашого сайту. Друкувати Друкувати

Залишити комментар

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.