Вдома й стіни допомагають

До Полтави приїхав дебютант ліги – ФК “Десна” (Чернігів). До матчу команди розділяло у турнірній таблиці лише одне очко. Тож природно, що господарі після поразки на виїзді від “Буковини” розраховували взяти три залікових бали. Цікаво, що це була перша офіційна зустріч між названими командами. Хоча у складі обох колективів чимало гравців, які свого часу пограли як за “Полтаву”, так і за “Десну”. Зокрема сьогоднішній полтавець Кучинський зіграв за суперників 7 матчів у 2011 році, Антіпов – 26, а Коваленко – вихованець чернігівського футболу. До 6-го туру господарі були єдиною командою у першій лізі, що жодного разу в новому сезоні не зіграла унічию. А в 2013 році ФК “Полтава” вдома програв лише один раз. В інших восьми матчах господарі здобули 5 перемог (4 – з “сухим” рахунком) і 3 нічиї. Підопічні ж Олександра Рябоконя на виїзді з початку чемпіонату в двох матчах зазнали дві поразки. Більше того, в 11-ти останніх гостьових поєдинках перемогли лише раз. Одразу впала у вічі відсутність у заявці полтавців через мікротравму одного з кращих гравців команди Зеленевича. Початок гри і половина першого тайму були майже без небезпечних моментів, але з великою кількістю дрібних фолів і зупинок у грі. Арбітр навіть встиг за цей час показати два “гірчичники” гостям. Все ж таки згодом почала виникати і гострота біля воріт обох команд, але господарі били повз ворота, а гості свої штрафні удари чомусь щоразу спрямовували у стінки “Полтави”. Наприкінці тайму полтавці подали кілька кутових… і ледь не пропустили м’яч після контратаки “Десни”. У перерві Близнюк замість непомітного Турчанова випустив креативного Нурідінова, і справи у господарів пішли на краще. На 51-й хвилині, залишившись неприкритим, Семененко забиває перший гол – 1:0. За кілька хвилин поперечина рятує “Полтаву” після удару Кондратюка з пенальті. Чернігівці продовжують тиснути, але відмінно грає наш воротар – Кучинський. На 70-й хвилині після навісу в штрафний майданчик захисник гостей Білий у боротьбі з високим Тимченком спрямовує м’яч у власні ворота. На передостанній хвилині основного часу Насібулін показує майстер-клас із виконання штрафного удару. А вже у компенсований час відзначився форвард гостей Агапов. У підсумку – третя поразка “Десни” на виїзді, а “Полтава” піднімається на 7-ме місце.
Кольори ФК “Полтава” захищали: Кучинський, Чеботаєв, Даценко, Жданов (Фаворов, 57), Зозуля, Деркач (Лугачов, 68), Семененко, Насібулін, Шевчук (Цапій, 78), Турчанов (Нурідінов, 46), Тимченко.
Наступний матч – у суботу, 24 серпня: “Олександрія” – “Полтава”.