Ліси без кордонів

За словами Віктора Сівця, за 9 місяців поточного року реалізація продукції підприємствами Держлісагентства збільшилася на 40%. Прибуток зріс на 1 мільярд гривень порівняно з аналогічним періодом минулого року. “Наступного року Держлісагентство планує перейняти досвід польських колег та залучити до ведення лісового господарства приватні компанії. А саме використовувати їх послуги під час будівництва лісових доріг та в лісозаготівлях, що дозволить в наступному році збільшити дохід до 5 млрд грн”, – наголосив Віктор Сівець.

Підсумовуючи результати зустрічі, голова Держлісагентства зазначив, що лісівники України із задоволенням вивчать та використають досвід польських колег у будівництві розсадників для саджанців із закритою кореневою системою, у розвитку екологічного туризму та в організації рекреацій.

Полтавські лісівники ознайомили своїх польських колег із особливостями ведення лісового господарства, головними здобутками та перспективами розвитку. В ході візиту польські колеги відвідали Миргородський та Гадяцький лісгоспи, де дізналися про створення захисних насаджень, розвиток лісорозсадництва та заходи боротьби з лісовими пожежами. Побували гості й у Гоголівському лісорозсаднику, оглянули  рекреаційне облаштування лісових масивів Безвіднянського лісництва Гадяцького лісгоспу, що створюються з метою боротьби з лісовими пожежами в регіоні.

Річард Ялок, директор офісу лісового насіннєводства у Варшаві, поділився своїми враженнями: “Наша головна мета – визначити подальші шляхи співпраці. Ми маємо тісні контакти з прикордонними районами, а тепер хотіли б встановити їх і з  центральними регіонами вашої країни. Перш за все – з питань підготовки саджанців із закритою кореневою системою та протипожежного захисту. Їх ми успішно вирішили у нашій країні й готові допомогти вам. На прекрасній полтавській землі ми побували вперше, але нам дуже сподобалися ваші ліси, особливо лісорозсадник. На прикладі вашої області ми можемо розглянути, як українські лісоводи будуть вирішувати завдання збільшення лісистості країни. Нині лісистість Польщі становить 29 відсотків. Після Другої світової війни було 22 відсотки, але потім лісівники штучно збільшили її до сучасного рівня. У нас є прагнення довести цей показник  до середнього по Європі – 32–33 відсотки”.

Прес-служба обласного управління лісового та мисливського господарства.

Print Friendly, PDF & Email
Ви можете залишити коментар, або Трекбек з вашого сайту. Друкувати Друкувати

Залишити комментар

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.