Були у бабусі гроші, а не гуси…

…Співробітник адміністрації одного із заводів раптом вирішує, що саме настав час обібрати рідне підприємство на кругленьку суму. Працездатного віку чоловік найкращим виходом із фінансового піке для своєї родини вбачає… пограбування фінансової установи. Працівниці, яка не була помічена раніше у зловживаннях, спадає на думку “позичити” пенсію людини поважного віку…
Таких прикладів можна навести чимало. І, мабуть, передумовою їх є не тільки й не стільки криза, про яку так багато говоримо нині.
3 лютого у зведеннях ГУ МВС України в Полтавській області з’явилося таке повідомлення:
“Встановлено, що в місті Пирятині, по вул. Шевченка, неповнолітня П., 1994 року народження, учениця загальноосвітньої школи, мешканка
с. Замостища, через відкриту кватирку вікна проникла до будинку своєї 60-річної бабусі, пенсіонерки, звідки викрала гроші в сумі 56 тис. грн. Вирішується питання про порушення кримінальної справи за ст. 185 ч.3 ККУ”.
За інформацією Поліни Ларіної, інспектора ВЗГ ГУ МВС, те, що 14-річна дівчина обікрала рідну бабусю, співробітники міліції з’ясували раніше, ніж бабуся виявила зникнення чималої суми грошей. Пенсіонерці розповіли про те, що скоїла онучка, лише вранці, щоб не хвилювати жінку…
Старший оперуповноважений сектора карного розшуку Пирятинського райвідділу ГУ МВС Руслан Марченко говорить, що розваги компанії, котра розпивала спиртне й грала на автоматах, які оплачувала юна зловмисниця, не залишилися непоміченими. А тому, коли Оксана (ім’я змінене) залишилася на ночівлю в квартирі
15-річної подружки, слідчо-оперативна група, у складі якої був і оперуповноважений кримінальної міліції у справах неповнолітніх Андрій Безбородов, виїхала за цією адресою. Там дівчину й затримали. Під час затримання правоохоронці вилучили й решту коштів, хоча за короткий час зловмисниця примудрилася витратити більшу частину викраденої суми.
Події, що передували злочину, розвивалися так. За тиждень до крадіжки Оксана приїхала “на гостини” до бабусі разом з хлопцем-однолітком Сергієм. Але не з добрими намірами. Проникла на знайоме подвір’я, а потім Сергій допоміг їй дістатися кватирки… Проникнувши через вікно до спальні, швидко відшукала бабусину схованку, забрала гроші й покинула приміщення.
За інформацією Поліни Ларіної, бабусю Віру не здивувала недобра новина. Віра Олексіївна виховала трьох порядних дітей (двох синів і доньку), має шістьох онуків, усіх вона хвалить… А ось Оксана, мовляв, не знати, в кого вдалася…
Викрадені кошти Віра Олексіївна складала більше 10 років й планувала передати врешті онукам. Мама, старший брат Оксани теж не в захваті від дочки й сестри. Вони стверджують, що дівчина неконтрольована, не бажає слухати нікого… Оксана, як з’ясувалося, завжди мала непростий характер, а після того, як мати розлучилася з батьком Оксани (сином Віри Олексіївни), мати й дочка не змогли порозумітися взагалі. Дівчина навіть тікала з дому на декілька діб, бачили її і в сумнівних компаніях.
Вперше дівчина вкрала гроші у восьмирічному віці – у батька.
Кожна дитина для рідних – найкраща, а рідні – найкращі люди для дитини. Це аксіома, складена й підтверджена віками. Відомо ж, що саме підтримка й любов найближчих людей допомагають пережити все. Можливо, саме у відсутності цього й слід шукати причину цієї сімейної драми? Поліна Ларіна говорить, що вразило правоохоронців насамперед те, що всі рідні Оксани були одностайними: вони хочуть звернутися до суду з проханням покарати дівчину позбавленням волі. Сама ж Оксана не висловлює жалю з приводу того, що сталося: “Ну, вкрала, бо потрібно було, знала ж, де гроші лежать! Просто хотіла погуляти, бухнути з друзями…” Прикметно, що, забравши зібрані копійка до копійки гроші в рідної бабусі, неповнолітня злодійка була досить прихильною до чужих людей. Вона подарувала приятелям три мобільних телефони, телевізор, пилосос, програвач… Немало грошей витратила і на модний одяг для себе… Ще кілька днів, і – викрадену суму витратила б повністю.
Що ж до майбутнього покарання, то воно Оксану не лякає. Їй, як сама каже, – байдуже…
Зоря Полтавщини, П’ятниця, 13 лютого 2009 р., 15 стор.
Print Friendly, PDF & Email
Ви можете залишити коментар, або Трекбек з вашого сайту. Друкувати Друкувати

Залишити комментар

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.