«Лаптьожнику» КрАЗу-255Б – 50!

Півсторіччя тому – в липні 1967 року – він став на конвеєр Кременчуцького автозаводу і протримався на ньому аж до 1993 року. За цей час було випущено 160732 автомобілі сімейства КрАЗ-255Б/Б1, із них тільки в експортно-тропічному виконанні підприємством продано за кордон понад 30 000 одиниць. А скільки шасі було експортовано в складі різних спецвиробів, знають лише архіви ВО «Автоекспорт» та засекречені матеріали відповідних державних органів СРСР. Найбільший випуск автомобілів цієї серії припав на 1978–1987 роки, коли щорічно з конвеєра сходило по 7500–8000 одиниць.
Підкорювач бездоріжжя, всенародний улюбленець, «лаптьожник», автомобіль-легенда – усе це народні назви КрАЗа-255Б, які він заслужив завдяки надійності, міцній конструкції, витривалості, ремонтопридатності та, особливо, високій прохідності.
50 років – похилий вік для техніки, деякій – і десять років уже межа. Але КрАЗ-255Б йти на заслужений відпочинок не збирається. Сьогодні, через майже чверть століття після зняття з виробництва автомобілів сімейства КрАЗ-255Б, їх можна зустріти в країнах СНД, на гірських дорогах Індії, Афганістану, Ірану, в саванах, пісках і тропічних джунглях Африки… Участь у бойових діях, миротворчих місіях, ліквідації надзвичайних ситуацій, робота в екстремальних природно-кліматичних і дорожніх умовах – це минуле і теперішнє «лаптьожника». Зараз КрАЗ-255Б продовжує нести бойову службу на «гарячому» сході країни, переважно – в інженерних військах ЗСУ в складі різних спецвиробів. Зведення з передової – цьому підтвердження. Одне з останніх – із прес-центру штабу АТО – про те, що військові інженери встановили тимчасову понтонну переправу з підвищеною вантажопідйомністю довжиною близько 70 метрів на річці Сіверський Донець поблизу села Кримське. Завдяки КрАЗу-255Б у складі інженерних підрозділів відновлено транспортне сполучення в цьому та багатьох інших районах, де через військові дії воно обмежене або відсутнє.
Роки не старять КрАЗ-255Б. Кременчуцький всюдихід-легенда продовжує невтомно нести службу в армії та народному господарстві понад 50 країн світу. Це – гордість «КрАЗу», та висока планка, яку сьогодні значно перевищили сучасні кременчуцькі вантажні автомобілі – всюдиходи КрАЗ-5233 та КрАЗ-6322.

Діна СТЕГАНЦЕВА
Журналіст

Print Friendly, PDF & Email
Ви можете залишити коментар, або Трекбек з вашого сайту. Друкувати Друкувати

Залишити комментар

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.