Збройні сили України отримали нові мобільні рентгенкабінет та операційну на базі КрАЗу

Оснащені за останнім словом техніки спецмашини минулого тижня, з нагоди Дня медичного працівника, було урочисто передано  військовим медикам у зоні АТО. Президент України Петро Порошенко вручив сертифікати на 20 нових машин підвищеної прохідності, серед яких – новітні мобільні рентгенкабінет та операційна на базі всюдихода КрАЗ.
“Коли не буде можливості евакуювати, операції на кращому обладнанні проводитимуться безпосередньо в місці розташування мобільної операційної”, – сказав Петро Порошенко. Він зауважив, що нова мобільна операційна вирушить до Авдіївки і надаватиме допомогу українським воїнам, які захищають Україну, і додав, що до військових лікарів за допомогою зможе звертатися, окрім військових, і цивільне населення.
Кабінет рухомий рентгенівський (КРР) призначений для проведення масової флюорографії грудної клітки. До медичного обладнання серед іншого входять рентгенодіагностичний комплекс, опромінювачі рециркуляторного типу, стіл-каталка, що витримує вагу пацієнта до 200 кг, комп’ютер з принтером для друку зображень з можливістю сухої обробки плівки тощо.
Хірургічний рухомий кабінет призначений для проведення нескладних хірургічних втручань та найбільш складних і тих, що потребують спеціальних умов невідкладних заходів першої лікарської допомоги поза стаціонарними закладами у сільських та інших важкодоступних місцевостях, а також у польових умовах: зупинки кровотечі, проведення інфузійної терапії та вливання кровозамінників; усунення асфіксії; боротьби з шоком, відсікання кінцівки, надання пораненим в процесі евакуації медичної допомоги за ІІ рівнем тощо. Серед медичного обладнання, зокрема, – операційний та інструментальний столи, апарат штучної вентиляції легень із автономною роботою до чотирьох годин, електрокардіограф із монітором, дефібрілятор-монітор, коагулятор, портативний апарат УЗД та інше.
Обидві медичні спецмашини базуються на повноприводному шасі КрАЗ (6х6). Їх повна максимальна  вага (повністю заправленого, укомплектованого виробами медичного призначення вантажем, водієм, двома медпрацівниками) – 26000 кілограмів, максимальна потужність, що споживається медичним комплексом із мережі, – 10 кВт, генератора кабінету – 5,5 та 17 кВт відповідно. Габаритні розміри медичного салону: 6500 мм х 2600 мм х 2200 мм.
Президент України також повідомив, що за його дорученням державне оборонне замовлення лише цього року передбачає закупівлю більше ста одиниць медичної повноприводної санітарної військової техніки. Вітчизняний виробник – ПрАТ “АвтоКрАЗ” – розраховує, що у заявленій Главою Держави кількості КрАЗ займатиме вагому частку відповідно до проголошеного Урядом країни курсу щодо підтримки вітчизняного виробництва.

Діна СТЕГАНЦЕВА
Журналіст

Print Friendly, PDF & Email
Ви можете залишити коментар, або Трекбек з вашого сайту. Друкувати Друкувати

Залишити комментар

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.