Ігор СІРИК: “Запустити програми по ЖКГ зможемо після перерозподілу коштів”

Постійну депутатську комісію обласної ради з питань ЖКГ, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку очолює Ігор Володимирович СІРИК (Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”).

– Ігоре Володимировичу, які пріоритети діяльності очолюваної Вами комісії?
– Першочергова й головна проблема – повна відсутність фінансування у сфері житлово-комунального господарства. Щоб зрушити із мертвої точки, ми переглянули чи не кожну обласну програму. Як виявилося, чимало із них уже давно “мертві”, хоч і передаються по документах із року в рік. Необхідно більш ґрунтовно опрацювати ці програми та оновити їх відповідно до реальної ситуації.
Скажімо, неефективною виявилася “Програма поводження з твердими побутовими відходами на 2012–2018 роки”. За відсутності інвестицій та бюджетних ресурсів відходи як вторинна сировина не використовувались. Як результат – не зменшилося їх захоронення на полігонах та звалищах. Комісія призупинила цю програму. Більш ефективна та короткострокова буде створена найближчим часом. “Питна вода Полтавщини” теж дала збій, бо неможливо забезпечити сільське населення якісною питною водою без співпраці з місцевими органами самоврядування. Вони теж мають виділяти частку коштів на реконструкцію водопровідно-каналізаційного господарства. Ще обов’язково потрібно оновити саму програму, адже деякі села, наприклад, вже не існують або на межі зникнення. А кошти на них закладені…
Ситуація із “Програмою розвитку дорожнього господарства Полтавської області на 2016–2018 роки” ще більш критична, ніж ми думали. Як використовуються кошти, заплановані програмою, хто буде замовником робіт та через кого будуть проходити гроші, який контроль їх використання? Однозначних відповідей на ці питання ми так і не отримали. Тому комісія відправила цю програму на доопрацювання. Крім того, наша область знаходиться на останньому місці в державі по створенню ОСББ, провалена програма з енергозбереження та утеплення будинків.
Щоб зекономити газ, треба не тільки модернізувати обладнання, а й встановити теплові лічильники на будинки. Найкраща ситуація щодо цього зараз у Миргороді: місцева влада профінансувала встановлення лічильників. Активно рухається у цьому напрямку Комсомольськ. Кременчук обіцяє закрити питання у 2016 році. А Полтава тут пасе задніх. Я був на засіданні спільної комісії, доповідав, що місто потребує більше тисячі лічильників. Але мене не почули. Каменем спотикання є те, що “Полтаватеплокомуненерго” забезпечує здебільшого місто, але знаходиться на балансі області. Інший приклад – ОКП “Полтававодоканал”. Крім погашення боргів, терміново треба підвищувати неефективність використання комунальної власності. Гаражі, майстерні, абонентський відділ і сам апарат підприємства – розпорошені по місту. Потрібно оптимізувати розміщення служб, щоб не тільки наблизити їх до людей, а й зекономити чимало коштів на утримання. Думаю, це стосується усіх комунальних установ.
Коротко про будівництво. У цьому році ми виділили 2,5 мільйона гривень на реставрацію Полтавської обласної філармонії, певна сума спрямована на ремонт краєзнавчого музею. Але це – мізерні кошти. Наприклад, на філармонію потрібно ще 17 мільйонів. Із таким фінансуванням реконструкція розтягнеться на 8 років. Значно ефективніше акумулювати кошти на один об’єкт, а по завершенні починати інший.
Винних у ситуації, що склалася із мізерним фінансуванням ЖКГ, шукати не варто. Податки від великих підприємств, таких, як нафтопереробний завод, ГЗК, тютюнова фабрика у Кременчуці, йдуть у Держбюджет. Якби Київ не забрав найбільших надходжень, цього вистачило б на повноцінний розвиток області. Натомість Полтавщина збирає всього 750 мільйонів гривень власних податків, все інше дотується із держави.
– Чи впливають партійні інтереси на прийняття рішень?
– Проблеми нашої сфери об’єднують абсолютно всіх жителів області. І ми, як представники громади, у першу чергу працюємо над вирішенням цих проблем. Партійність не впливає на ухвалення рішень.
– Як буде налагоджено контроль за виконанням ухвалених комісією рішень?
– Комісія визначає терміни виконання. Виконавці, яким були поставлені завдання, звітують по закінченні. Якщо не виконано, ми визнаємо роботу цього керівника незадовільною. У подальшому комісія колегіально із депутатами вирішує, що далі робити. Коли керівник підрозділу не виконує свої функціональні обов’язки, ми розглядаємо питання про його звільнення.
– Який, на Вашу думку, досвід слід зберегти з попередніх каденцій рад, що нового хочете запропонувати колегам депутатам?
– Це вже третя моя каденція. Але я вважаю некоректним сам підхід до роботи та поділу коштів, який зараз відбувається. Знову ж таки, наразі йде перерозподіл вільних коштів на сесії облради. А грошей на ЖКГ – знову ні копійки. Тому треба більше обговорювати наші проблеми із депутатами та прислуховуватися до думки громади при розподілі бюджету.
Цього року Полтавщина отримає із Державного фонду регіонального розвитку понад 70 мільйонів гривень. Вперше більше двадцяти проектів області будуть реалізовані за рахунок держави та партнерських коштів. Сподіваюся, що з приходом весни, потеплінням щось навколо зміниться на краще. Зміцніє надія на вирішення наших негараздів.
– Розкажіть, будь ласка, про себе та свої захоплення.
– Маю дві вищі освіти. За фахом я будівельник та фінансист. Очолюю будівельну компанію, яка займається зведенням багатоповерхових будинків у Полтаві. Люблю полювання та рибалку, але найбільше моє захоплення – дайвінг.

Print Friendly, PDF & Email
Ви можете залишити коментар, або Трекбек з вашого сайту. Друкувати Друкувати

Залишити комментар

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.