Вирішення проблем – у форматі співпраці

Голова обласної ради Олександр Біленький провів робочу поїздку до Чорнухинського району. Графік перебування очільника облради був надзвичайно насиченим. Він провів виїзний прийом громадян, зустрівся з представниками місцевих громад, відвідав соціальні та культурні заклади.
– Питання, з якими приходили люди на прийом, були найрізноманітнішими. Це – проблеми фінансування шкіл, харчування дітей, ремонт доріг у районі й поза його межами, земельні проблеми, зокрема виділення ділянок бійцям АТО, пільгове перевезення. Обсяг проблематики, звичайно, типовий, але зі своєю географічною різноманітністю, – сказав Олександр Біленький.
Та вирішити таке розмаїття проблем органам місцевого самоврядування і виконавчої влади поодинці важко.
– Я запропонував новий формат співпраці – відновити діяльність Координаційної ради голів районних рад при голові обласної ради і закликаю приєднатися до цієї роботи усіх очільників представницьких органів, – зазначив голова обласної ради.
Ямковий ремонт – не вихід
Якість доріг – чи не найголовніше питання, яке хвилює мешканців Чорнухинського району. З ним вони прийшли на особистий прийом до голови обласної ради Олександра Біленького.
– Найгірша дорога – це Гільці– Богодарівка–Мехедівка. Її активна експлуатація призвела до руйнування, що фактично відірвало дві сільські ради від райцентру. Там діти не можуть доїхати до школи, а “швидкі” – дістатися до хворих, – бідкається заступник голови райдержадміністрації Микола Граменко.
За окремою програмою на два наступних роки з бюджетів усіх рівнів та за допомогою інвесторів на ремонт дороги Гільці–Богодарівка–Мехедівка планують витратити 1 мільйон 800 тисяч гривень. Зараз розробляється проектно-кошторисна документація.
А взагалі проблема доріг місцевого значення – надзвичайно гостра. Окремо відремонтувати дорогу коштом якогось одного бюджету дуже важко. Потрібно об’єднувати зусилля бюджетів різних рівнів – від сільського до Державного. А місцеві громади повинні продемонструвати свою зацікавленість у якісних дорогах та їх утриманні, переконаний Олександр Біленький.
“Круглий стіл” щодо перерахунку пенсій
Василь Ващенко вже два роки не може переоформити пенсію по інвалідності. Нарікає: в Чорнухинському районному управлінні Пенсійного фонду при перерахунку не врахували допомоги на оздоровлення та індексацію внесків, які з його зарплати сплачувалися регулярно.
– Я звернувся до начальника райуправління. Мені сказали, що перерахунки правильні. Подав до Чорнухинського районного суду, який виграв. Пенсійний фонд намагався оскаржити рішення в Харківському апеляційному суді, але там рішення залишили без змін. Незважаючи на це, чиновники не бажають перераховувати пенсію, – сказав Василь Михайлович.
Зі своєю бідою пенсіонер прийшов до голови обласної ради Олександра Біленького. Оскільки таке звернення було вже не першим, очільник обласної ради почав розв’язувати проблему відразу. Зателефонував заступнику начальника управління Пенсійного фонду області Володимиру Носенку і запросив на зустріч.
– Щоб не було “переписок по колу” і “зіпсованих телефонів”, плануємо провести зустріч у форматі “круглого столу”. Візьмуть участь як скаржники, так і представники Пенсійного фонду. Ми зберемося всі разом і вирішимо це питання швидко та колегіально. Наше завдання – не пошук винних, а розв’язання проблем людей, – запевнив Олександр Біленький.
Проблема розчистки річки
Багатостраждальну річку Многа ніяк не можуть розчистити близько 8 років. У 2013-му на розчистку виділили 300 тисяч гривень. Але реалізувати програму не вдалося.
– На сьогодні виконано робіт на 106 тисяч гривень. Але підрядник з незрозумілих причин виконувати її далі не хоче, чи не може, – каже Микола Турчин, заступник голови Чорнухинської районної ради.
Кошти (194 тисячі гривень) залишились. Тому нині найголовніше питання – хто буде продовжувати роботи?
– Сьогодні потрібно налагодити взаємодію з діючим підрядником. До цього залучимо фахівців облдержадміністрації. Зрозуміла проблема, коли коштів нема, а тут навпаки – гроші є, а роботи немає, – сказав Олександр Біленький.
* * *
Освіта, культура, медицина – ці та ще багато інших питань голова обласної ради обговорив з мешканцями Чорнухинського району. Зійшлися на спільній думці – потрібен прямий постійний діалог, а позитивні зміни можливі за тісної співпраці місцевих громад та обласної влади.

Прес-служба обласної ради

Print Friendly, PDF & Email
Ви можете залишити коментар, або Трекбек з вашого сайту. Друкувати Друкувати

Залишити комментар

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.