“КрАЗ” пройшов випробування на міцність і впевнено крокує вперед

ПАТ “АвтоКрАЗ” у 2015 році працював із повною віддачею: вистояв під кризовими політичними та економічними ударами. При цьому продемонстрував позитивні результати виробничої діяльності. Всього у минулому році на головному конвеєрі підприємства виготовлено 1401 автомобіль (темп зростання до 2014 року склав 101%). Кразівці вважають такий результат великою і важливою перемогою. На тлі різкого зменшення обсягів виробництва в українському автомобілебудуванні, зупинки багатьох підприємств галузі й промисловості в цілому, стагнації різних сегментів внутрішнього і зарубіжних ринків, зниження споживчого попиту, стрімкого стрибка цін на газ, електроенергію та комплектуючі “КрАЗу” – одному з небагатьох підприємств галузі – вдалося спрацювати стабільно і динамічно.
Протягом 2015-го поквартально і за підсумками півріччя спостерігалася позитивна динаміка зростання обсягів виробництва. Друге півріччя стало більш результативним за перше: виготовивши 824 автомобілі, підприємству на 43% вдалося збільшити показник перших шести місяців. Четвертий квартал лідирує серед попередніх за показником виробництва – 417 автомобілів. Найрезультативнішим місяцем минулого року був грудень: на склад готової продукції здано 182 автомобілі. Цей показник на 53% вищий за результат листопада 2015 року і на 7% – торішнього аналогічного показника. В останньому місяці 2015-го 72% виготовленої продукції склали експортні замовлення. Вся вироблена в 2015 році підприємством продукція відвантажена споживачам. Із загального обсягу відвантажень продукції експорт склав 40%, українським споживачам реалізовано 60%.
Вагомим підсумком минулого року трудовий колектив “КрАЗу” вважає виконання в строк важливого державного оборонного замовлення, а також ряду зовнішньоекономічних контрактів, тендерних зобов’язань перед українськими та зарубіжними партнерами.
У 2015 році виконано великий обсяг дослідно-конструкторських робіт із розробки нових і модернізації серійних моделей. Модельний ряд 2015 року поповнився кількома новими моделями. Серед них – полегшений автомобіль-шасі “КрАЗ-5401” (4х2), максимально уніфікований із різними силовими установками і спецнадбудовами, лінійка важкої бронетехніки “КрАЗ-Ураган” (8х8) і “КрАЗ-Фіона” (6х6), чотиривісний самоскид “КрАЗ-7233С4” (8х4), автомобіль-шасі колісної формули 4х4 із двома керованими мостами під установку спецобладнання та інші. Крім цього, на серійні автомобілі “КрАЗ” були адаптовані двигуни компанії Форд, розроблений і виготовлений причіп-шасі вантажопідйомністю 15 тонн, значно розширена лінійка спецавтомобілів на базі “КрАЗа”, призначених для комунального та дорожнього господарств країни.
У 2016 році ПАТ “АвтоКрАЗ” має намір не зупинятися на досягнутому і зробити все можливе для нарощування обсягів виробництва і продажу, поліпшення соцпакета працівників, створення нових моделей і виведення їх на ринки України та зарубіжжя. Крім цього, в поточному році буде продовжена робота зі зниження витрат на виробництво продукції, підвищення ефективності виробництва і якості продукції.

Діна СТЕГАНЦЕВА
Журналіст

Print Friendly, PDF & Email
Ви можете залишити коментар, або Трекбек з вашого сайту. Друкувати Друкувати

Залишити комментар

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.