Відбулися урочистості з нагоди інавгурації Президента України Віктора Януковича

***
25 лютого у Верховній Раді України відбулося урочисте засідання, присвячене складанню присяги новообраним Президентом України Віктором Януковичем.
Відкрив урочисте засідання Голова Верховної Ради Володимир Литвин.
На урочистому засіданні були присутні деякі члени уряду, колишній Президент України Леонід Кучма і ряд колишніх прем’єр-міністрів України, зокрема, Віталій Масол, Вітольд Фокін, Євген Марчук. Також у сесійній залі були присутні колишній голова Верховної Ради УРСР Валентина Шевченко, екс-голова Верховної Ради України Олександр Мороз та секретар РНБО України Раїса Богатирьова.
На церемонії були присутні голови судів, члени Центральної виборчої комісії, глави релігійних конфесій, представники державних установ та регіонів, представники близько 100 офіційних зарубіжних делегацій.
На урочистому засіданні Верховної Ради України Президент України Віктор Янукович склав присягу народу України.
Приведення Президента України до присяги здійснив голова Конституційного Суду України Андрій Стрижак.
Президент складав таку присягу: “Я, Вік
тор Янукович, волею народу обраний Президентом України, заступаючи на цей високий пост, урочисто присягаю на вірність Україні. Зобов'язуюсь усіма своїми справами боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут українського народу, обстоювати права і свободи громадян, додержуватися Конституції України і законів України, виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників, підносити авторитет України у світі”.
Одразу після складення присяги на вірність українському народу В.Янукович підписав текст присяги та передав його голові Конституційного Суду Андрію Стрижаку.
Після цього А.Стрижак оголосив, що новообраний Президент склав присягу та вступив на пост Президента України.
Він також вручив В.Януковичу Свідоцтво про вступ на пост Президента та офіційні символи Глави Держави – Знак Президента України, Печатку і Булаву.
Голова Центральної виборчої комісії Володимир Шаповал вручив В.Януковичу Посвідчення Президента України.
***
Президент України Віктор Янукович виступив у Верховній Раді з промовою.
– Шановні народні депутати!
Дорогі співвітчизники!
Щойно я склав Присягу Президента України. Що я відчував, тримаючи руку на Святому Пересопницькому Євангелії?
Відповідальність і смиренність. Перед народом України, який у ході вільного волевиявлення віддав за мою кандидатуру більшість голосів. Перед Всевишнім, волею Якого я вступаю на пост Глави Української Держави в такий непростий для неї час.
Вибори завершилися. Увесь світ визнав їх демократичність. Український народ сказав своє слово, і міжнародна спільнота підтвердила, що Україна – вільна держава, де права і свободи громадян є найвищими цінностями і де вибір народу не може бути поставлений під сумнів жодними проявами чиєїсь недоброї волі.
Ця остання обставина є особливо важливою з огляду на молодий вік нашої демократії і ті хвороби росту, яких так важко уникнути в процесі державницького змужніння.
Тим не менше, ми гідно витримали цей відповідальний екзамен, і сьогодні сторінку президентських виборів 2010 року перегорнуто. За нею розпочинається наступний період нашої новітньої історії.
Країна перебуває у вкрай складній ситуації – відсутність Державного бюджету на поточний рік, колосальні борги по зовнішніх запозиченнях, бідність, розвалена економіка, корупція – ось далеко не повний перелік бід, з яких складається українська реальність.
Попри це, я вважаю, що державу можна не лише врятувати від соціально-економічного колапсу, але й швидко вивести на шлях прискореного розвитку. Якби не ця впевненість і ця віра у власні сили, сили своєї команди і силу українського народу, я ніколи не балотувався б у президенти.
Я знаю, що і як слід робити.
У першу чергу – відновити систему ефективного державного управління. Ми повинні швидко створити дієздатну виконавчу владу, яка невідкладно займеться найбільш ураженими галузями економіки і соціальною сферою. Першочергове завдання на цьому шляху – реформування системи влади і, перш за все, Кабінету Міністрів, перетворення його у команду професіоналів, а не “політичних офіціантів”. У зв’язку з цим я закликаю Верховну Раду підтримати мої зусилля, спрямовані на створення прозорої, ефективної і відповідальної системи державного управління, здатної працювати з Президентом у синхронному режимі.
Я підкреслюю: цю особливу роль у реформуванні системи державного управління бачу в Парламенті. Це – місце для дискусій. Це – місце для сильної опозиції, яка повинна контролювати дії Уряду і Президента. Але, в першу чергу, це – місце для сильної і стабільної парламентської більшості.
Якщо ми не спроможемося подолати існуючі політичні незгоди в ім’я порятунку держави, якщо не зуміємо очистити свої серця від отрути ненависті, породженої марнославством і егоїзмом, держава буде приреченою на продовження блукання в політичних сутінках і соціально-економічних лабіринтах.
Взаємне несприйняття внаслідок поразки одних і перемоги інших є не лише деструктивним з позицій інтересів держави, але й глибоко аморальним. Адже сказано у Святому Письмі: “Мирися з твоїм противником швидко, коли ти ще з ним у дорозі…” Життя підтвердило цю просту й очевидну істину: люди не люблять, коли їм демонструють кулаки. Вони схильні більше довіряти тим, хто подає руку на знак миру. Тому я звертаюся до всіх депутатів Верховної Ради із закликом до співпраці в ім’я України.
Така співпраця матиме вирішальне значення для невідкладного реформування влади, судочинства, внесення змін до Конституції. Сьогодні державою керує структура, “зшита” в інтересах реалізації цілей окремих політиків. Це ж можна сказати і про судочинство, і про багато інших важливих сфер життя українського суспільства. Ми повинні змінити існуючий стан речей. Структура усіх гілок влади повинна слугувати досягненню єдиної мети – швидкому ухваленню потрібних державі законів і їх швидкій реалізації. При цьому треба однаково дбати про забезпечення законних інтересів простих людей, звичайних громадян, представників середнього класу, інтелігенції, бізнесу.
Ефективна співпраця між Президентом, Парламентом і Урядом розчистить дорогу до швидкого економічного прогресу. В свою чергу вирішення цієї проблеми дозволить не лише ліквідувати хронічну бідність, а й об’єднати країну. Люди схильні політизувати певні питання духовності здебільшого тоді, коли вони перебувають у стані перманентної фінансової нестабільності. В економічно розвинутих державах вірогідність виникнення внутрішніх конфліктів через різницю в культурних традиціях того чи іншого регіону в десятки разів нижча, аніж у державах, економічно відсталих.
Україна повинна обрати правильну довгострокову стратегію розвитку. Багато наших проблем виникли через те, що замість того, аби рухатися до постіндустріального суспільства зразка ХХІ століття, ми пішли шляхом первісного накопичення капіталу, тобто до так званого “дикого капіталізму”. Відповідно, ми зможемо успішно конкурувати в сучасному світі лише за умови, якщо впритул займемося індустрією знань – сучасними технологіями виробництва, накопиченням і реалізацією здобутків науки.
Я розумію, що наздогнати індустріально розвинуті країни вкрай складно. Однак можливо. Для цього Україні потрібна стратегія інноваційного поступу, і така стратегія нашою командою розроблена. Вона передбачає розвиток і державну підтримку невеликого числа пріоритетних напрямків, на яких ми зможемо посісти гідне місце в міжнародному розподілі праці. При цьому мається на увазі не посилення ролі держави в економіці, а участь держави у створенні ефективних ринкових механізмів. Я переконаний, що безпосередній вплив держави на економіку, ручне управління нею – це шлях в нікуди.
Обов’язковими умовами відновлення довіри до України з боку інвесторів і міжнародних фінансових інституцій є забезпечення внутрішньополітичної стабільності, подо
лання корупції, встановлення чітких і, головне, незмінних правил відносин між державою і бізнесом. Забезпечення двох перших умов буде особливо складним процесом, але я володію достатнім запасом політичної волі, щоб трансформувати їх у реальність.
Як Президент я маю чітке уявлення про те, яка зовнішньополітична стратегія сьогодні найбільше відповідає національним інтересам України. Будучи мостом між Сходом і Заходом, інтегральною частиною Європи і колишнього СРСР водночас, Україна обере таку зовнішню політику, яка дозволить нашій державі отримати максимальний результат від розвитку рівноправних і взаємовигідних відносин з Російською Федерацією, Європейським Союзом, США та іншими державами, які впливають на розвиток ситуації у світі. На мою думку, виклики, які стоять перед міжнародною спільнотою, диктують потребу об’єднуватися у якомога ширшому форматі. Людству, і Україні в тому числі, потрібен ЄС у глобальному прочитанні. Я маю на увазі Єдиний Світ як силу, здатну гарантувати планеті мирне співіснування різних цивілізацій, енергетичну, екологічну, продовольчу безпеку. Ми готові брати участь у таких процесах як європейська позаблокова держава. Я маю намір запропонувати цю концепцію парламенту для вироблення основ зовнішньої політики України і сподіваюся – вищий законодавчий орган мене підтримає.
Вступаючи на посаду Глави Української Держави, я хочу сказати народу України, що всі мої обіцянки, дані йому, будуть виконані. Ми виплатимо заборгованість із заробітної плати і пенсій, чого так і не зробив діючий уряд. Враховуючи катастрофічну ситуацію з державними фінансами, ми зробимо це за рахунок скорочення витрат на бюрократичну систему і почнемо з себе. Одним з моїх перших Указів на посту Президента України буде указ про скорочення видатків на Секретаріат Президента та інших структур, які забезпечують його діяльність.
Шановні народні депутати!
Співвітчизники!
Я завжди ставив діло вище за багатослів’я і на новому посту не відмовлюся від цього правила. Робота і результат в ім’я процвітання моєї Батьківщини – ось кредо, з яким я приступаю до виконання своїх обов’язків на новому відповідальному посту.
Я розраховую на вашу підтримку, а також на підтримку міжнародної спільноти, яка прагне бачити нашу країну сильною і стабільною.
І хай у цьому праведному устремлінні нам допоможе Господь!
***
ВІДБУЛАСЯ церемонія надання військових почестей Президенту України Віктору Януковичу на площі перед офіційною резиденцією Глави Держави.
Начальник Генерального штабу, головнокомандувач Збройних сил України Іван Свида віддав рапорт Верховному головнокомандувачу Збройних сил України В.Януковичу. Після цього І.Свида представив Главі Держави командувачів видів ЗСУ.
В.Янукович прийняв рапорт начальника Почесної варти та у супроводі начальника Генерального штабу ЗСУ обійшов стрій воїнів Почесної варти.
Потім відбулася церемонія підняття Державного прапора України та Прапора Президента України. Пролунав Державний гімн у виконанні військового оркестру. Прозвучали 10 залпів артилерійського салюту.
Наприкінці церемонії воїни Почесної варти пройшли перед Президентом урочистим маршем.
***
ТОГО ж дня Президент України Віктор Янукович утворив Адміністрацію Президента України і призначив її Главою Сергія Льовочкіна.
Першим заступником Глави Адміністрації Президента призначено Ірину Акімову, заступниками – Ганну Герман, Юрія Ладного, Станіслава Скубашевського, Олега Рафальського. Андрія Кравця призначено Керівником Державного управління справами.

(За матеріалами офіційного інтернет-представництва Президента України, інформагентств Укрінформ, УНІАН).
(Інформацію про інші заходи, пов’язані з інавгурацією Президента України Віктора Януковича,
читайте у наступному номері “Зорі Полтавщини”).
Print Friendly, PDF & Email
Ви можете залишити коментар, або Трекбек з вашого сайту. Друкувати Друкувати

Залишити комментар

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.