“Острів Вишняки”

Розташований він за кільканадцять кілометрів від села Кишеньки Кобеляцького району. Живе тут лише одна єгерська родина, іноді катером прибувають працівники лісництва та човнами – заїжджі рибалки.
Понад 1400 га лісових угідь дбайливо доглядають працівники Кишеньківського лісництва Кременчуцького лісгоспу. Проте якщо ліс має свого господаря, то мисливські угіддя на острові залишаються, по суті, нічийними. Свого часу тут “погосподарювала” так звана асоціація “Славутич”, завдали шкоди флорі й фауні браконьєри. Тож і не дивно, що на острові зосталося зовсім мало звіра. Є, щоправда, косулі, кабани, лисиці і лише один лось.
Відтак громадськість Кобеляцького району ініціювала питання про надання в користування мисливських угідь острова Вишняки районному госпрозрахунковому мисливсько-рибальському господарству обласної організації УТМР.
Для вивчення ситуації на місці та вироблення зваженого рішення на острів Вишняки виїхала група депутатів обласної ради, яку очолив заступник голови обласної ради Володимир Марченко.
Депутати оглянули острів, побували на місці висадки молодого лісу, до речі, посадженого на місці згорілого чотири роки тому, спілкувалися з працівниками лісового господарства.
Поміж іншим, переконалися, що вирубка приросту лісу на острові планова і не перевищує встановлених законодавством норм. Досить зацікавлено вивчали питання депутати Олександр Залужний, Михайло Міщенко, Юрій Шляховий, Леонід Куроєдов, Анатолій Шкарбан. Зокрема, Анатолій Шкарбан зазначив, що острів має бути єдино місцем для відтворення тваринного світу, а не об’єктом для полювання.
– Давайте збережемо його для нащадків, – підкреслив він.
– Обласну раду, – зазначив Володимир Марченко, – турбує питання збереження, відтворення та ефективного використання на Полтавщині мисливських угідь. Саме тому 12 сесія обласної ради прийняла Програму розвитку мисливського господарства Полтавської області з 2008 по 2013 роки. Впевнений, що і цього разу депутати підуть назустріч ініціативі жителів району та погодять надання в користування мисливських угідь острова Вишняки Кобеляцькому госпрозрахунковому мисливсько-рибальському господарству обласної організації УТМР,  – наголосив Володимир Марченко.
Між тим, він зауважив, що депутати поставлять свою умову – створити на острові зону відновлення тваринного світу з забороною полювання.
Районна організація УТМР матиме змогу розводити на острові тварин, доглядати за ними, а вже потім розселяти в інші мисливські угіддя.
Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Яресько розповів про особливості догляду за лісом, його посадкою. Продемонстрував спецтехніку, яку лісництво змушене тримати на острові на випадок пожежі.
Подорож по острову несподівано перервав тривожний дзвінок з мобільного телефона. В районі трапилася пожежа, горів ліс, який належить одному з агропідприємств. Вогонь швидко розповсюджувавя і міг перекинутися на ліси держфонду. Олександр Яресько оперативно дав чіткі розпорядження щодо запобігання лиху. Пояснив депутатам, що у лісгоспах пожежні машини та інша техніка завжди напоготові, чого не скажеш про аграріїв. Головне – не втратити час.
На щастя, за кілька годин пожежу локалізували. Державний ліс цього разу не постраждав. Працівники лісгоспу бензопилками вчасно звалили дерева назустріч полум’ю. Допомогли й оперативно задіяні пожежні машини з найближчих держлісгоспів, підрозділів МНС.
Вже повертаючись до Полтави, автівка депутатів зупинилася неподалік місця пожежі. Пожежники та лісівники, незважаючи на темряву, ще продовжували свою нелегку роботу, адже вітер міг знову поновити вогонь.
Того дня згоріло близько 15 га лісу. Життя вкотре нагадало про нагальну проблему – передачу лісів до державного лісового фонду.
Print Friendly, PDF & Email
Ви можете залишити коментар, або Трекбек з вашого сайту. Друкувати Друкувати

Залишити комментар

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.