Допомога на дітей мамам-підприємцям

“Як враховуються доходи одинокої мами, яка оформлена фізичною особою – підприємцем, для допомоги на дитину? Правда, що тепер усім нараховують два прожиткових мінімуми, хоча я не працюю і доходу не отримую?
Світлана.
Зіньківський район”.
Право на отримання допомоги на дітей одиноким матерям мають:
1) одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини відсутній запис про батька дитини або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку державним органом РАЦС за вказівкою матері (батька); 2) мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію.
Допомога надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
Прожитковий мінімум у 2017 році становить з 1.01.2017: для дітей віком до 6 років – 1355 грн; від 6 до 18 років – 1689 грн; від 18 до 23 років за умови навчання (в розмірі як для працездатних осіб) – 1600 грн.
Середньомісячний сукупний дохід сім’ї з розрахунку на одну особу визначається як сума доходів всіх членів сім’ї за 6 місяців поділена на 6 та на кількість членів сім’ї.
При цьому звертаємо увагу, що постановою Уряду від 30.11.2016 № 890 (набрала чинності з дня опублікування 14.12.2016) змінено підхід до врахування доходів фізичним особам – підприємцям на спрощеній системі оподаткування.
Для ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку І групи, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів, до сукупного доходу за кожен місяць враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, чинного на відповідний місяць (3200 грн). Для ФОП ІІ і ІІІ груп до сукупного доходу враховується дохід на рівні трьох і чотирьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб (4800 грн та 6400 грн відповідно).
До сукупного доходу сім’ї не зараховується частина допомоги при народженні дитини та допомоги при усиновленні, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форм власності.
Консультацію надано департаментом соціального
захисту населення ОДА.

Print Friendly, PDF & Email
Ви можете залишити коментар, або Трекбек з вашого сайту. Друкувати Друкувати

Залишити комментар

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.