Правоохоронці контролюватимуть завезення кормів та вивезення поголів’я з білицького свинокомплексу

Нещодавно в ОДА відбулося засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТБНС). На порядку денному – ситуація навколо ТОВ «Сільські традиції» у Біликах Кобеляцького району.
Відкриваючи засідання, голова комісії, голова ОДА Валерій Головко зауважив, що напередодні вже збиралася розширена нарада за участю сторін конфлікту. Тоді представник підприємства, виконуючий ообов’язки директора товариства Роман Калатур оголосив про те, що засновники прийняли рішення про закриття виробництва. І попрохав 9 місяців для того, щоб цивілізовано завершити виробничий цикл годівлі тварин і вивезення поголів’я.
– Проте конструктивної позиції селищного голови Біликів поки що не було озвучено. Причому йдеться про думку і позицію всіх 4 тисяч мешканців Біликів, а не кількох десятків протестувальників, – прокоментував Валерій Головко. – Мені шкода, що такий факт – закриття підприємства – відбувся у Полтавській області.
Голова ОДА наголосив, що для нього важлива іміджева складова регіону:
– Знаю, як важко бізнесменам відкрити власну справу, створити робочі місця, скільки для цього потрібно зусиль. Але двері перед цим підприємством ми не зачиняємо. І я ще раз наголошую: якщо власники вирішать переглянути свою позицію щодо дотримання екологічного законодавства, добудують і введуть в експлуатацію очисні споруди, ми допоможемо законно пройти шлях відновлення роботи. Через громадські слухання, з отриманням усіх висновків, погоджень, дозволів та експертиз.
Щодо графіка завершення циклу, то виконуючий ообов’язки директора ТОВ «Сільські традиції» Роман Калатур повідомив на засіданні комісії, що його було дещо змінено. Фахівці підприємства переглянули режим годівлі тварин, щоб прискорити ріст свиней, змінили зернову групу.
–  Цикл буде завершено раніше – до кінця березня 2017 року. Цей графік складено потижнево, так само, як і план завезення зернових культур. Ми просимо забезпечити можливість вільного доступу до підприємства, щоб завозити сировинну базу та вивозити поголів’я під час реалізації. Графік вивезення також розробили потижнево, – додав Роман Калатур.
За словами керівника підприємства, днями було розблоковано всі в’їзди на свинокомплекс і завезено 172 тонни кукурудзи. Протестувальники залишили в наметах чергових, які перевіряють документи у водіїв вантажівок. На це голова ОДА зауважив, що перевіряти супровідні документи мають право лише представники ГУ Нацполіції у Полтавській області. Вони ж контролюватимуть і дотримання графіка вивезення поголів’я та завезення кормів. А в разі необхідності – забезпечуватимуть безперешкодний проїзд транспорту на підприємство і в зворотньому напрямку.
Всі ці пункти були прописані у рішенні комісії ТБНС. У ньому також визнано ситуацію, що склалася на підприємстві, такою, що може призвести до виникнення надзвичайної ситуації. Потенційна загибель багатотисячного поголів’я може призвести до непередбачуваних наслідків щодо санітарно-епідеміологічного стану території не тільки Біликів, а й навколишніх населених пунктів. Відтак підприємство має якнайшвидше надати департаменту агропромрозвитку ОДА розрахунок щодо обсягів кормів, виходячи з кількості тварин, які знаходяться на відкормі, та технологічної необхідності. Голові Кобеляцької РДА та Білицькому селищному голові необхідно провести відповідну роз’яснювальну роботу, а Кобеляцькому відділу Нацполіції у Полтавській області – попередити громадян про кримінальну відповідальність за перешкоджання діяльності підприємства. Виконуючий ообов’язки директора ТОВ «Сільські традиції» щодня надаватиме інформацію про завезення кормів та вивезення поголів’я, підкріплене графіком.

Прес-служба Полтавської ОДА.

Print Friendly, PDF & Email
Ви можете залишити коментар, або Трекбек з вашого сайту. Друкувати Друкувати

Залишити комментар

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.