“РІДНЕ МІСТО, РІДНИЙ КРАЙ” захистить інтереси полтавців

Рідна земля, мала батьківщина – це те, що любить і чому бажає добра кожний із нас, це об’єднуючі речі, навколо яких можуть знайти спільну мову люди різних професій, різного віку і різних поглядів.
“Рідне місто, рідний край” – таку назву має нова громадська організація полтавців, очолювана депутатом обласної ради, керівником депутатської групи “Полтавщина”, свого часу головою облдержадміністрації, обласної ради, відомим у краї політиком і господарником Олександром Удовіченком.
– Сильну і єдину державу неможливо збудувати без уваги до землі, на якій ми народилися і живемо, – малої батьківщини, – наголошує він.
Коли говоримо рідний край, більшість із нас має на увазі саме Полтавщину, вважають засновники нового громадського руху.
Публічна презентація ГО “Рідне місто, рідний край” пройшла у прямому ефірі в медіастудії ОДТРК “Лтава”. Щойно створена організація вже згуртувала багатьох представників міст і районів області та розпочинає кілька масштабних проектів, спрямованих на захист інтересів Полтавщини і полтавців у різних сферах. Соціальне забезпечення, розширення прав органів місцевого самоврядування, сприяння розвитку промисловості та сільського господарства, увага до потреб молоді – ось головні напрямки діяльності нового об’єднання. Його мета – дієва відповідь на виклики сьогодення, вияв конструктивного полтавського патріотизму.
– Ми зібралися, щоб презентувати нове громадське об’єднання, яке створили, проживши дуже непростий 2014 рік, – зазначив Олександр Удовіченко. – Спілкуючись із людьми в районах, часто чую запитання: як далі вирішувати проблеми, що накопичуються у нас на Полтавщині, чому багато знаних людей, фахівців відійшли від суспільного життя? Так прийшло розуміння того, що ми повинні знайти важелі, об’єднуючі начала для впливу на суспільний процес, що відбувається в державі, та на ті речі, які не вирішуються на державному рівні.
Пройшовши революційні події, маємо масу проблем. Треба знаходити нові ринки збуту. Полтавщина завжди була самодостатнім регіоном і одним із небагатьох донорів центрального бюджету, а нині ці проблеми перекладаються на соціальні сфери, підвищуються ціни, плата за енергоносії. Це ті реалії, які сьогодні є і які потрібно пережити. Але прожити так, щоб люди залишилися людьми, – підкреслив очільник ГО “РІДНЕ МІСТО, РІДНИЙ КРАЙ”. – У цих розмовах і дискусіях визріло розуміння того, що ми маємо об’єднатися в громадську організацію. А назву таку обрали тому, що об’єднуватись можна навколо якихось спільних для всіх цінностей, незалежно від того, займається людина політикою, працює у бізнесі або в іншій сфері, навчає дітей чи лікує хворих. Рідна земля, мала батьківщина – ті речі, навколо яких можна знайти спільну мову і, підтримуючи одне одного, вирішувати питання від маленької громади до всієї області. Ця ініціатива пішла знизу, в кожному районі є відділення нашої організації. Об’єднуючись навколо регіональних проблем, ми засвідчуємо, що не йдемо в політику на загальнодержавному рівні. Тому що останні вибори ще раз показали: продовжується політичний популізм. Але ми не будемо лише критикувати нинішню владу. Розуміємо, що прийшли люди, які не мають управлінського досвіду і намагаються знайти своє місце в організації управління областю, районом. На превеликий жаль, сьогодні у них це не виходить. З одного боку, треба допомогти владі, а з іншого – зробити все для того, щоб вона відповідала за те, що декларувала.
У своїй діяльності ГО “РІДНЕ МІСТО, РІДНИЙ КРАЙ” спиратиметься на територіальні громади, різні форми об’єднання громадян, чиї голоси має почути нинішня влада.
Презентація відбулася у формі відвертого діалогу. Кожну сферу представляли фахівці своєї справи, які складають актив об’єднання. Серед них – секретар Полтавської міської ради, голова ГО “Турбота-2008” Оксана Деркач, президент товариства “Кребо”, президент Всеукраїнського благодійного фонду “Джерело Дніпра”, знаний меценат з Кременчука, депутат обласної ради Володимир Матицин, директор ПАТ “Кременчуцьке кар’єроуправління “Кварц” Геннадій Федотов, депутат обласної ради, підприємець-аграрій з Гадяцького району Анатолій Попельнюх, лікар вищої категорії, заступник головного лікаря обласної клінічної лікарні імені М.В. Скліфосовського Вікторія Ващенко, директор Супрунівського НВК Полтавського району Оксана Таранець, голова ГО “Молодіжний простір” Олексій Чепурко, бронзова призерка чемпіонату Європи з дзюдо Єлизавета Каланіна. Розмова на теми громадських ініціатив, стану освіти, медицини, промисловості, сільського господарства, молодіжних проблем, розвитку спорту доповнювалася відповідними відеосюжетами.
Олександр Удовіченко закликав усіх полтавців до об’єднання, до спільних дій на благо Полтавщини. Не протистояння, а конструктив, не руйнування, а праця, продовження кращих полтавських традицій, віра в себе допоможуть забезпечити рідному краю – батьківській землі Полтавщині – та його мешканцям гідне майбутнє.
Відповідаючи на запитання журналістів, інтернет-користувачів і телеглядачів, Олександр Удовіченко зазначив: ті, хто нині при владі, відповідальні за те, щоб люди пройшли обраний країною шлях, але не вмирали на цьому шляху від голоду, а тим більше від війни. Треба рухатись уперед таким чином, щоб завжди перемагав здоровий глузд. Тому в новому громадському об’єднанні зібралися люди з активною життєвою позицією. Щодо того, чи стане ГО “РІДНЕ МІСТО, РІДНИЙ КРАЙ” у подальшому політичним проектом, його керівник підкреслив, що нині політичних цілей організація перед собою не ставить, а хто буде при владі – вирішувати громадянам.
– Якщо люди повірять нам, прийде час місцевих виборів, а з ним – і час вирішувати, чи варто перетворюватись на політичну партію, – зазначив Олександр Удовіченко. – Ми спираємося не на вимоги політичної кон’юнктури, а на природне прагнення людей жити в мирі й благополуччі.

Ганна ЯЛОВЕГІНА
Анна ЧАПАЛА (фото)
“Зоря Полтавщини”

IMG_5671панорамарыднемысто

Print Friendly, PDF & Email
Ви можете залишити коментар, або Трекбек з вашого сайту. Друкувати Друкувати

Коментарів до запису: 1

  1. Катя сказав:

    Нове громадське об’єднання вражає людьми, які туди входять… Кожен спеціаліст у своїй сфері і командує ними справжній керівник. Олександр Васильович, для Полтавщини зробив дуже багато! Успіхів їм. 🙂

Залишити комментар

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.