350-річчя Гадяча як гетьманської столиці відзначать на державному рівні

Постанову № 2003а “Про відзначення 350-річчя від Дня проголошення Гадяча гетьманською столицею” 19 листопада прийняла Верховна Рада України. Автором документа є народний депутат України від партії “УДАР” Тарас Кутовий, обраний від 151-го округу. “За” проголосували 266 депутатів. Символічно, що документ Верховна Рада прийняла якраз у той день, коли Гадяч урочисто святкував визначну дату.
Із 1663 по 1668 рік у Гадячі мав свою резиденцію Іван Брюховецький. Фактично близько семи років місто було адміністративним центром лівобережної та південної частин Української козацької держави, а також одним із визначних політичних, економічних, церковних і культурних осередків України в другій половині XVII – на початку XVIII століть.
На сьогодні Гадяч – великий районний центр, де мешкає близько 24 тисяч осіб – майже половина населення всього району. Ця територія багата культурними та історичними пам’ятками, які по можливості тут намагаються зберегти. Зокрема у Гадячі частково відновили і відкрили для відвідувачів фрагменти підземних ходів, які вели до маєтку Івана Брюховецького.
Однак подальший системний розвиток міста як осередку туризму впирається у проблему нестачі коштів. Через брак фінансування визначні об’єкти, пов’язані з історичними подіями, що відбувалися на території краю, перебувають у занедбаному та неналежному стані.
Прийняття постанови про святкування 350 років від дня проголошення Гадяча гетьманською столицею – справедливий крок у напрямку виокремлення міста як одного з історичних центрів українського гетьманства. Гадяч-козацький повинен посісти належне місце та отримати державну підтримку поряд із Батурином, який має статус державного історико-культурного заповідника, заповідниками “Хортиця” та “Чигирин”.
Завдяки постанові буде здійснено випуск туристичної карти з інформацією про основні історичні та культурні пам’ятки Гадяча. Низка заходів буде спрямована на відновлення і збереження історико-культурних пам’яток козацької доби. Передбачено також встановлення пам’ятного знака на честь цієї визначної дати.

Прес-служба народного
депутата України
Тараса КУТОВОГО.
(Друкується в порядку, визначеному Законом України “Про статус народного депутата України”).

 

Print Friendly, PDF & Email
Ви можете залишити коментар, або Трекбек з вашого сайту. Друкувати Друкувати

Залишити комментар

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.