Пільги учасникам бойових дій та інвалідам Великої Вітчизняної війни

Цим законом внесені зміни до статей 12 та 13 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, які передбачають, що учасникам бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років, яким виповнилося 85 років і більше, а також інвалідам війни II і III груп із числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни, яким виповнилося 85 років і більше, надаються пільги, передбачені для інвалідів війни I групи.

Зокрема учасники бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років, яким виповнилося 85 років і більше, набувають право на: 100-процентну знижку плати за користування житлом (квартирної плати) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю); 100-процентну знижку плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання.

Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю.

Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 100-процентна знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на сім’ю); 100-процентна знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення; безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання; безплатний проїзд один раз на рік (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом; користування міжміським транспортом зазначених видів у період з 1 жовтня по 15 травня з 50-процентною знижкою вартості проїзду без обмеження кількості поїздок; позачергове безплатне встановлення квартирних телефонів і позачергове користування всіма послугами зв’язку; щорічне забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

Путівки на санаторно-курортне лікування надаються відповідно до медичних рекомендацій в міру надходження путівок. Для одержання путівки подаються заява та медична довідка лікувальної установи за формою 070/0.

За бажанням інвалідів війни замість путівки до санаторію, профілакторію або будинку відпочинку вони можуть один раз на два роки одержувати грошову компенсацію у розмірі середньої вартості путівки.

Грошова компенсація надається незалежно від наявності медичного висновку про необхідність санаторно-курортного лікування або медичних протипоказань.

Пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Мають право на щорічну виплату до 5 травня разової грошової допомоги у розмірах, які визначаються Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України; та на інші пільги, передбачені законодавством.

Print Friendly, PDF & Email
Ви можете залишити коментар, або Трекбек з вашого сайту. Друкувати Друкувати

Залишити комментар

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.