“У наше серце повинен увійти дух перемоги!”

Дорогий Український народе!
Дорогі співвітчизники, світове українство, славні українські воїни!
Вітаю вас із сімнадцятою річницею Незалежності України!
Вітаю увесь наш великий народ і кожного українця поза межами Батьківщини! Вітаю рідну Державу і рідне Військо! Вітаю і схиляюся перед рідним Прапором! Вітаю рідну зброю, славу і перемогу!
Вітаю героїв – вітаю українських олімпійців, які дарують найважливіше – почуття загальнонаціональної єдності і гордості!
Наше перше золото у Пекіні здобув переможний удар наймолодшої дівчинки з юної команди фехтувальниць. Це – Оля Харлан. Їй – сімнадцять років. У її долоні були воля, сила і пристрасть сімнадцятилітньої України. Я хочу, щоб дух перемоги увійшов у наше серце.
Ми є. Ми – народ перемоги.
Жодні стихії – природні чи політичні – нездатні зламати нас.
Я прошу згадати сьогодні людей, які постраждали від повені на заході нашої країни. З вами – вся Україна. З вами – Українська держава.
У момент потрясінь і в мить перемоги плекаймо одне – загальнонаціональну, єдину для всіх солідарність.
Браття і сестри, наші сімнадцять років незалежності – це сконцентрований згусток часу, в якому зосереджені надія і воля тисячолітньої історії нашого народу.
Цей військовий парад присвячуємо всім перемогам українського духу і української зброї.
Рівно 360 років тому, після переможних битв під Жовтими Водами і Корсунем, гетьман Богдан Хмельницький звернувся до всього українського світу з такими словами:
«Не бійтеся… Станьте за благочестя святе, за цілість вітчизни і бороніть давні права та вольності…»
«Станьте за свою шляхетну правду» – нехай Богданове слово благословить наші знамена і кожне українське серце.
Ми живемо у час великих змін. Ми відновлюємося як єдина політична нація. Цей процес, безумовно, незворотний. Він має охоплювати всіх – незалежно від поглядів, походження і віри. Його гарант – Українська держава. Його мета – успішна, стійка й модерна організація життя України у XXI столітті.
Ми відроджуємо найважливішу ознаку нації – її пам’ять.
Наш історичний портрет є дуже складний. Його відтворення потрібне не для померлих і не для абстрактного знання.
Нація зобов’язана зробити висновки. Нація зобов’язана взяти відповідальність за власне минуле і власну долю. Нація повинна не спостерігати, а творити і відстоювати власне життя.
Через два місяці в Києві відбудеться вшанування 75-ої річниці Великого Голодомору 1932–33 років. Ця подія має стати маніфестом нашої незламності, маніфестом правди Українського народу. Це – відповідь українофобству і ненависті до нашого духу. Це – слово нації до майбутнього. Ми повертаємось на природні для нас політичні, суспільні і духовні дороги.
Україна продовжує логіку геополітичних процесів Об’єднаної Європи. Демократія та європейська приналежність є природою нашого народу. Наше повноцінне повернення до єдиного європейського дому – це справа найближчої, вже досяжної перспективи.
Ми вперше за сотні років відновили процеси духовного об’єднання нашого народу і творення його Помісної церкви. Цей історичний шлях пройдемо з мудрістю і в злагоді. Він вже є реальністю. Він – праведний, бо відновлює всю повноту нашої історичної та національної справедливості.
Український народ – господар на рідній землі. Ніхто і ніколи не вирішуватиме за нас, якою мовою спілкуватися і в якій церкві молитися. Ніхто і ніколи не вказуватиме нам, яку обирати дорогу. Ніхто і ніколи не відмірятиме наші кордони, острови і півострови.
Ми – відкрита і вільна країна.
З доброю волею ставимося до кожного нашого сусіда і нашого партнера. Наша зовнішня позиція – чітка: добросусідство, вигідна співпраця і суворе додержання норм міжнародного права.
Однак ми добре усвідомлюємо загрози, які все гостріше виявляються у нашому регіоні і в глобальних світових зносинах.
Україна засуджує будь-які спроби підірвати нинішній світовий порядок та його демократичні цінності. Ми засуджуємо акти силових втручань й агресії. Події у Грузії не залишили Україну байдужою.
Я висловлюю слова найглибшого співпереживання з усіма без винятку постраждалими людьми неподільної грузинської землі.
У нашому серці – ваш біль.
Україна зробить все, щоб не допустити жодної силової ескалації в нашому регіоні, і зробить все, щоб згуртувати світ у мирному, правовому і справедливому вирішенні загроз «заморожених конфліктів» супроти «права сильного». Це – наша доктрина.
Наш парад – це гордість за кожного українського воїна, який оберігає рідну Батьківщину. Це – знак безпеки і захищеності, на які може розраховувати кожна українська сім’я.
За сімнадцять років Україна впевнилась у власних силах. Ми стали на шлях державної зрілості. Немає місця для слабкості. Ми зобов’язані досягти набагато більших результатів.
Альтернативи немає – зовнішні небезпеки і інтереси розвитку країни повинні мобілізувати всі здорові сили України. Мірило – одне: національні інтереси.
Із їхнього переліку хочу виділити три.
Перше. Це – безпека нації. Ми повинні прискорити роботу з набуття членства в загальноєвропейській системі безпеки і підвищення обороноздатності нашої країни. Лише ці кроки ефективно гарантують нашу безпеку, недоторканність наших кордонів і цілісність нашої землі.
Кожен, хто дбає про Україну, має сказати відверто: членство в євроатлантичній системі безпеки – це єдиний спосіб повноцінно захистити життя і добробут наших сімей, дітей і внуків.
Нагадаю слова В’ячеслава Липинського: «Нації, де переважають «нейтральні»,.. неминуче засуджені на смерть і рабство».
Другий пріоритет – безпека і добробут людини. Я вимагаю проголосити мораторій на політичне протистояння у питаннях, що безпосередньо стосуються добробуту людей.
Пропоную невідкладно розпочати спільну, позаполітичну роботу парламенту й уряду над пакетом рішень з головних проблем соціальної і гуманітарної політики. Це – підвищення купівельної спроможності людей, зайнятість, врегулювання тарифів і реально доступне житло.
Цей пакет має доповнити загальнодержавна програма «Здорова нація».
Третій пріоритет – це докорінне економічне оновлення. В його основі – нова ефективна енергетична політика і реальний перехід до інноваційної моделі економічного розвитку.
Ми маємо ясне бачення завдань й інструментів роботи. Ми здатні якісно змінити ситуацію в країні в досяжні і конкретні строки. Ми зобов’язані переступити через постійні виборчі змагання. Ми здатні на це.
Я закликаю націю і українських політиків об’єднатися навколо інтересів нашої держави.
Я прошу вашої волі й віри у себе. Ми однозначно очистимо свій простір і відкриємо нову перспективу України.
У наше серце повинен увійти дух перемоги!
Я вірю у нашу силу. Я вірю у нашу юність. Я вірю у нашу зрілість.
Вітаю тебе, вельмишановний Український народе, з найбільшим святом нашої землі.
Слава вам, дорогі співвітчизники!
Слава українським героям!
Слава нашим воїнам!
Слава Україні!

Print Friendly, PDF & Email
Ви можете залишити коментар, або Трекбек з вашого сайту. Друкувати Друкувати

Залишити комментар

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.